Попередження громадянам України у зв’язку зі спалахом захворювання на менінгіт у Нігерії

МЗС інформує про епідемію захворювання на менінгіт типу «С» у Нігерії. Зокрема, за повідомленнями Національного центру з контролю над захворюваннями Федеративної Республіки Нігерія, на території країни виявлено понад 3000 випадків захворювання у 16 штатах та зареєстровано 336 смертельних випадків, спричинених хворобою. Найбільш ураженими є штати Замфара, Сокото та Катціна, де зареєстровано 85% від загальної кількості випадків зараження та смертей.
Менінгіт передається різними бактеріями, повітряно-капельним шляхом. Хвороба викликає гостре запалення зовнішніх шарів головного і спинного мозку, з найбільш поширеними симптомами є підвищена температура, головний біль та біль в потиличних м’язах. Хвороба протікає дуже швидкоплинно, смерть може наступити за декілька годин.
МЗС рекомендує громадянам України зважити на складну епідеміологічну ситуацію в Нігерії та, у разі необхідності здійснити поїздку до цієї країни, завчасно пройти вакцинацію.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю, громадянам України слід невідкладно повідомляти про це на «гарячу лінію» Посольства України в Нігерії: +2348036789749, адреса електронної пошти: [email protected], або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: [email protected].