Рекомендації громадянам України у зв’язку з поїздками до Йорданії

У зв’язку зі зростанням терористичної та екстремістської загрози на території Йорданського Хашимітського Королівства МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздки до Йорданії або вже перебувають на її території, уникати відвідання районів поблизу кордону з Сирією та Іраком, а також місць розташування таборів біженців. Найбільш небезпечними є 10-кілометрова зона, прилегла до сирійсько-йорданського кордону, а також відрізок шосе № 10 на схід від м. Рувейшид у напрямку іракського кордону.
Наполегливо рекомендуємо уникати місць проведення протестних акцій, масових зібрань, мітингів, не вступати в обговорення з місцевим населенням питань, що стосуються внутрішньополітичної ситуації та зовнішньополітичного курсу країни. У цьому контексті звертаємо увагу, що здебільшого масові акції відбуваються у вихідні (п’ятничні) дні, можуть набути конфронтаційного характеру та швидко перерости в насильство.
Крім того, рекомендуємо виявляти пильність та обережність, постійно стежити за новинами щодо розвитку безпекової ситуації в країні та районі перебування/проживання, неухильно виконувати всі вказівки та рекомендації представників правоохоронних органів і місцевої влади у разі різкого загострення ситуації, завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.
З інформацією Посольства України в Йорданії щодо безпекових аспектів перебування у цій країні можна ознайомитися за посиланням: http://jordan.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/travel-advice.

У випадках потрапляння у надзвичайні ситуації, загрози життю та здоров’ю громадянам України слід невідкладно звертатись на «гарячу лінію» Посольства України в Йорданії за номером телефону: +962 77 673 90 34, адреса електронної пошти [email protected], або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти [email protected].