Рекомендації громадянам України у зв’язку з підвищеним рівнем безпекових загроз в Федеративній Республіці Сомалі

У зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Сомалі, пов’язаної з активізацією діяльності терористичного руху Аш-Шабааб, МЗС рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі за кордон, утриматися від відвідання Федеративної Республіки Сомалі, а тим, хто перебуває у країні, залишити її територію.
У разі необхідності здійснити поїздку до Сомалі, незважаючи на наявну складну ситуацію, рекомендується виявляти підвищену пильність та обережність, уникати виїзду за межі зони безпеки Міжнародного аеропорту, за межі столиці, а особливо – в прикордонні регіони.
Громадяни України, які вирішили здійснити морську подорож навколо узбережжя Сомалі, що є вкрай небажаним та небезпечним, повинні проявляти крайню обережність, враховуючи високу загрозу викрадення судна і / або піратського нападу.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Сомалі або виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: +254-733-366-366, e-mail: [email protected], або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57», електронна пошта: [email protected].