США

Столиця
Вашингтон, округ Колумбія
Населення
309,349 млн (згідно з переписом 2010 р.)
Площа
9 857 306  км²
Різниця в часі з Україною
-7-10 год
Мова
Офіційна державна мова відсутня
Найбільш вживана – англійська, іспанська
Релігія
Найбільш поширена – Християнство
Грошова одиниця
Долар США
Телефонний код країни
+1
Посилання на офіційний сайт країни, орієнтований на іноземців
https://www.usa.gov

Адреса та номери телефонів закордонної дипломатичної установи відповідальності
Посольство України в США
Адреса      
3350 M Street, NW, Washington, D.C. 20007
Номер телефону
+1 202 349 29 20
Номер гарячої лінії
+1 202 765-4681
Електронна адреса
[email protected]
Посилання на сайт ЗДУ
http://usa.mfa.gov.ua/
Генеральне Консульство України в Нью-Йорку (США)
Адреса
240 East 49th Street, New York, NY 10017
Номер телефону  
+1 (212) 371 5690
Номер гарячої лінії
+1 (917) 325 1444
Електронна адреса
[email protected]
Посилання на сайт 
http://ny.mfa.gov.ua/
Генеральне консульство України в Сан-Франциско (США)
Адреса      
530 Bush Street, Suite 402, San Francisco, California, USA, 94108
Номер телефону        
+ 1 (415) 398 02 40
Номер гарячої лінії   
+1(415) 690 0460
Електронна адреса   
[email protected]
Посилання на сайт ЗДУ    
http://san-francisco.mfa.gov.ua/
Генеральне консульство України в Чикаго (США)
Адреса      
10 East Huron St., Chicago, IL 60611
Номер телефону        
+1 (312) 642 43 88
Номер гарячої лінії   
+1 (312) 536 94 18
Електронна адреса   
[email protected]
Посилання на сайт ЗДУ    
http://chicago.mfa.gov.ua/
Почесне консульство України в м. Новий Орлеан (штат Луїзіана)
Адреса      
1100 Poydras Street Suite 1700, New Orleans, LA 70163-1701
Номер телефону        
+1 (504) 58575 00
Почесне консульство України в м.Сіетл (штат Вашингтон та Орегон)
Адреса      
600 1st Ave, Ste 605 Seattle, WA
Номер телефону        
+1 (425) 209 02 09
Почесне Консульство України у м. Бірмінгем (штат Алабама)
Адреса      
C/O Mayor’s Office-Division of Economic Development, 710 North 20th str. Birmingham, Al.35203
Номер телефону        
+1 (205) 254 22 77
Почесне Консульство України у м. Тусон (штат Арізона)
Адреса      
8060 E Corte DE LA Familia Tucson, AZ 85750-2855
Номер телефону        
+ 1 (520) 298 05 07
Почесне Консульство України у м.Детройт (Штат Мічиган)
Адреса      
26601 Ryan Road, Suite 11, Warren, Michigan 48091, USA
Номер телефону        
+1 (586) 757-8130
Почесне Консульство України у м.Клівленд (штат Огайо, Кентуккі)
Адреса      
5566 Pearl Road, Cleveland, Ohio44129, USA
Номер телефону        
+1 (440) 884-5017
Почесне Консульство України у м.Солт Лейк Сіті (Штат Юта)
Адреса      
1474 Harvard Ave., Salt Lake City, Utah 84105
Номер телефону        
+1 (801) 467-7520
Почесне Консульство України у м.Х’юстон (Штат Техас)
Адреса      
123 N. Post Oak, Suite 410 Houston TX 77024
Номер телефону        
+1 (281) 242 6654

Загальна інформація
Режим поїздок для громадян України
Режим в’їзду: Візовий
Дійсний закордонний паспорт, віза або посвідка на проживання у США.
Інформацію щодо отримання віз можна знайти тут http://ukrainian.ukraine.usembassy.gov/uk/visas.html
Наявність візи не гарантує права вʼїзду в країну, остаточне рішення щодо дозволу на вʼїзд та терміну перебування визначається уповноваженим представником митно-прикордонної служби США (Customs and Border Protection).
При проходженні кордону необхідно здати відбитки пальців та фотокартку сітківки ока.
Митні правила
Ввезення та вивезення національної та іноземної валюти не обмежено. Обов’якове декларування стосується суми готівки або похідних фінансових інструментів, що перевищує 10 тисяч доларів США або її еквіваленту в іноземній валюті. Невиконання цієї вимоги може призвести до конфіскації валюти та/або арешту. При ввезені золота декларація обов’язкова.
Митні збори застосовуються до товарів, окрім особистих речей, при їх транспортуванні через кордон США. При цьому використовується Гармонізована система тарифікації в США (HTSUS), що передбачає відповідні тарифні ставки для різних категорій товарів, що імпортуються. Товари придбані у магазинах безмитної торгівлі не на території США звільняються від оподаткування тільки для країни, в якій знаходиться магазин. З товарів, що придбані в американському магазині безмитної торгівлі, також можуть стягуватись митні збори, якщо ви повторно привезете їх у Сполучені Штати. Наприклад, якщо ви купуєте алкогольні напої в магазині безмитної торгівлі в Нью-Йорку перед виїздом в Канаду, а потім привезете їх назад в США, то вони можуть підлягати оподаткуванню. Дозволено безмитне ввезення до 1 американської кварти (946,3 мл) міцних алкогольних напоїв (особам від 21 року); до 200 сигарет або 50 сигар або 4,4 фунти (2 кг) листкового тютюну (особам від 21 року); а також предметів особистого користування та подарунків на суму до 100 доларів на людину (алкогольні напої та сигарети не можуть бути віднесені до цього типу товарів, однак сюди може входити додатково до 100 сигар). При цьому в кожному конкретному штаті норми дозволених до ввезення товарів можуть змінюватись. Інформація щодо митних процедур: http://www.cbp.gov/travel/international-visitors/kbyg/customs-duty-info
При перетині кордону для усіх подорожуючих застосовуються вимоги близько 40 державних установ США, зокрема, Служби рибного та мисливського господарства, Міністерства сільського господарства, Центрів з контролю і профілактики захворювань та інших, для того, щоб небезпечні предмети не потрапляли до США та мінімізувати рівень загроз для національної безпеки. Прикладами заборонених для ввозу до США товарів є: небезпечні іграшки, автомобілі, які не захищають пасажирів при аварії, м’ясо диких тварин, слонова кістка, панцир черепахи, підроблені товари, незаконні речовини такі як абсент або рогіпнол. Обмеженими для ввозу товарами є ті, імпорт яких вимагає отримання спеціальних ліцензій або дозволу від федеральних органів, наприклад, вогнепальна зброя, деякі фрукти і овочі, продукти тваринного походження, окремі види тварин. Детальніше: http://www.cbp.gov/travel/international-visitors/kbyg/prohibited-and-restricted-items
Фітосанітарні правила
Більшість продуктів сільського господарства заборонено до провезення в США, оскільки можуть містити комах або віруси. Зокрема, це стосується м’яса, свіжих фруктів і овочів, рослин, насіння, грунту і продуктів, вироблених з тваринних або рослинних матеріалів. Незадекларовані заборонені товари сільського господарства конфісковуються, а на подорожуючого може бути накладений штраф. Всі сільськогосподарські предмети, які отримані у випадках добровільної відмови або конфіскації в портах в’їзду, знищуються відповідно до затвердженої методики з запобігання поширенню шкідників і хвороб. Детальніше: http://www.cbp.gov/travel/international-visitors/agricultural-items
Якщо ви подорожуєте з домашньою твариною, то це вимагає дотримання відповідних карантинних процедур та за наявності ветеринарного сертифікату міжнародного зразку зі вказівкою дат зчеплень від сказу та печаткою ветеринарного контролю на виїзді з країни походження. Детальніше: https://www.cbp.gov/travel/international-visitors/know-before-you-go
Подорожі автомобілем
Для керування автомобілем у США особа зобовʼязана мати посвідчення водія міжнародного зразка.
Правила керування автомобілем відрізняються в залежності від штату країни (в т.ч. що стосується швидкості та вживання алкоголю).
У деяких штатах діють свої закони, що вимагають отримання права місцевого зразка протягом місяця після вʼїзду в країну.
У разі, якщо ви орендуєте автомобіль, перевірте можливі обмеження по віку (у деяких штатах дозволено самостійне керування автомобілем тільки після 21 року).
Детальнішу інформацію щодо керування транспортними засобами у США можна дізнатись тут https://www.usa.gov/visitors-driving#item-37267
Частина автострад у США є платними.
При оренді автомобіля слід взяти до уваги, що більшість компаній надають послугу щодо оренди пристрою для автоматичної оплати за платні дороги в країні. Зʼясуйте зазначену інформацію заздалегідь.
Якщо вас зупинила поліція не слід виходити з автомобіля до окремої вимоги офіцера. Слід максимально коректно відповідати  на поставлені запитання, уникати гострих дискусій.
Страхування    
Кожен, хто проживає або перебуває у США, повинен мати медичну страховку. Перед подорожжю обов’язково дізнайтеся, чи діє Ваша медична страховка на території США. Дізнайтеся всі деталі і тримайте при собі страховий поліс або необхідну про нього інформацію. Якщо дія Вашої медичної страховки не розповсюджується на територію США, то бажано придбати тимчасову туристичну страховку, оскільки стаціонарне лікування в США дуже дороге.
В США немає безкоштовної медичної допомоги. Якщо Ви захворіли або отримали травму, Вам треба згадати один важливий номер: 911. Немає значення, у якій частині країни Ви перебуваєте, за цим номером Ви завжди зможете зв’язатися з місцевими екстреними службами, у тому числі, з поліцією, пожежними, невідкладною медичною допомогою тощо.
Культурні, релігійні та побутові рекомендації    
В США дуже слідкують за дотриманням законів. Тому завжди дотримуйтесь правил пристойної поведінки, дорожнього руху, а також не порушуйте обмеження, що стосуються вживання алкоголю.
Вживання алкоголю до 21 року в США є незаконним. Вживання алкогольних напоїв у публічних місцях заборонено. Не вживайте алкогольні напої у присутності малолітніх дітей, в деяких штатах це може вважатись правопорушенням.
Сполучені Штати є країною рівноправного ставлення до будь-яких осіб незалежно від раси, національності, віросповідання, сексуальної орієнтації тощо. Будь-які спроби дискримінації жорстко караються. Пам’ятайте про термін «афроамериканець».
Спроби будь-якого залицяння до інших осіб можуть бути розцінені як сексуальне домагання, за що в США передбачено сувору відповідальність.
Завжди пам’ятайте, що місця громадського відвідання (магазини, кафе, ресторани, готелі, автозаправні станції тощо) обладнанні камерами відеоспостереження і будь-яку Вашу дію буде відповідним чином зафіксовано.
Для викидання сміття користуйтесь сміттєвими урнами. В деяких штатах, наприклад в Південній Кароліні, за викидання сміття на узбіччя дороги передбачено відповідальність від штрафу до тюремного ув’язнення.
Сполучені Штати Америки є країною, яка часто страждає від негоди (буревії, торнадо, шторми, повені тощо). Перед плануванням поїздки у конкретний регіон радимо пересвідчитись на веб-сайті Департаменту внутрішньої безпеки США (http://www.fema.gov/) у відсутності небезпечних ситуацій через погодні катаклізми.

Корисні телефони в країні
Поліція
911
Швидка
911
Служба надзвичайних ситуацій
911
Інше
Довідкова служба в межах міста Нью-Йорк – 311

Безпекова ситуація
Загальний опис
Вживайте елементарних заходів безпеки для уникнення крадіжки своїх речей (місцями поширеними є дрібні крадіжки сумочок, гаманців тощо). Жорстокі кримінальні правопорушення рідко заторкують туристів з іноземних країн, однак слід бути обережним під час перебування у незнайомих районах. Вивчіть уважно інформацію щодо місця вашої подорожі заздалегідь, дотримуйтесь порад місцевих органів влади.
Характеристика регіонів
Злочини, повʼязані з нелегальним обігом наркотичних засобів є дуже поширеними у штатах Арізона, Каліфорнія, Нью Мексіко та Техас.

Епідеміологічна ситуація
Інформацію щодо існуючих епідемій в США можна знайти тут
http://www.cdc.gov/

Інше
Готелі
Часом заселення (check in) вважається 16.00.
Час розрахунку для виїзду (check out) – 11.00-12.00. У разі, якщо Ваш рейс пізніше, доведеться або доплатити за добу, або виписатися і здати багаж у камеру схову готелю. Гроші і коштовності краще зберігати у сейфах, розташованих за стійкою адміністратора або у номері.
Ціни
В усіх американських магазинах, ресторанах, кафе барах, готелях ціна вказується без урахування податку, фактично на 5-10% нижче тієї суми, яку потрібно заплатити. Розмір податку залежить від того штату, в якому розташований магазин.
Магазини
При придбанні засобів рибальства, спортивного туризму, полювання переконайтеся, що такі товари не віднесено до товарів подвійного і спеціального призначення. Не виключені ситуації, коли за звичайний мисливський бінокль Вас може бути затримано в аеропорту за спробу вивезення спеціального товару без дозволу компетентних органів США. Уточніть у продавця питання відсутності обмежень на вивіз із США товарів, які Ви купуєте для цілей полювання, рибальства, спортивного туризму.
Чайові
Чайові автоматично не включаються в рахунок. У ресторанах, барах, таксі, казино треба орієнтуватися на 10-15% чайових.